U dwóch pacjentów, których liczba komórek i miana wirusa są przedstawione na Fig. 1D, nie tylko RNA HIV-1 jest niewykrywalny w osoczu, ale zakaźny wirus również nie może być hodowany z krwi. Te przypadki, choć ściśle anegdotyczne, służą podkreśleniu silnej i pozornie niespotykanej przeciwwirusowej aktywności ritonawiru, a także dostarczenia poczucia antywirusowego potencjału leku, jeśli aktywność tę można połączyć z działaniem innego silnego środka. Równie zachęcający jest znaczny wzrost liczby komórek CD4 u pacjentów leczonych rytonawirem. W tym badaniu terapia skutkowała utrzymującym się wzrostem mediany liczby komórek CD4 o prawie 100 komórek na milimetr sześcienny po 12 tygodniach leczenia (Figura 2B) – zgodnie z naszą wiedzą, więcej niż osiągnięto poprzednio dla jakiegokolwiek pojedynczego leku przeciwretrowirusowego. W każdym przypadku wzrost liczby CD4 był utrzymywany tak długo, jak długo utrzymywał się efekt przeciwwirusowy. Wydaje się, że wzrost ten wynikał ze zmniejszenia tempa niszczenia komórek CD4 związanego z równoczesnym zmniejszeniem replikacji HIV-1, co sugeruje, że zubożenie limfocytów CD4 in vivo jest bezpośrednią lub pośrednią konsekwencją ciągłej replikacji wirusa na wysokim poziomie. Pozostają jednak ważne pytania dotyczące funkcjonalnego importu wzrostu liczby komórek CD4. Przyszłe badania powinny zbadać repertuar immunologiczny limfocytów repopulujących, a także mechanizmy ich regeneracji.
Podsumowując, rytonawir wydaje się być bezpiecznym i skutecznym środkiem antyretrowirusowym. Jego nowy mechanizm działania i wyraźny brak zachodzenia na siebie toksyczności z istniejącymi metodami leczenia AIDS czynią go idealnym kandydatem do terapii skojarzonej z inhibitorami odwrotnej transkryptazy HIV-1. Wyzwanie polega teraz na ustaleniu, w jaki sposób najlepiej włączyć ten lek do obecnego zestawu antyretrowirusowego.
Wspierany przez granty z Głównego Ośrodka Badań Klinicznych Uniwersytetu Nowojorskiego School of Medicine (M01 RR00096), New York University Centre for AIDS Research (AI27742) i Washington University School of Medicine (M01 RR00036) oraz ze środków z Abbott Laboratoria i Fundacja Aarona Diamonda.
Jesteśmy wdzięczni Y. Cao, J. Adamsowi, H. Glassmanowi, G. Witt, I. Lauvie, C. Fichtenbaumowi i naukowcom z Chiron Corporation za udzielenie ważnej pomocy; W. Chenowi za przygotowanie grafiki; oraz D. Kempfowi i D. Norbeckowi za ich sugestie.
Z Aaron Diamond AIDS Research Center, New York University School of Medicine, Nowy Jork (MM, AMH, DDH); Uniwersytet Alabama w Birmingham, Birmingham (MS); Washington University, St. Louis (WGP); Dział Produktów Farmaceutycznych, Abbott Laboratories, Abbott Park, Ill. (AH, JMV, DH, JML); Centrum Medyczne Los Angeles County-University of Southern California w Los Angeles (FS); i Therafirst Medical Center, Fort Lauderdale, Fla. (ALM).
Prośba o przedruk do Dr. Ho w Aaron Diamond AIDS Research Center, 455 First Ave., Nowy Jork, NY 10016.
[przypisy: wam lublin, mozga kanaryjska gdzie kupić, jak zapuścić włosy szybko ]

No Responses to “Wstępne badanie ritonawiru, inhibitora proteazy HIV-1, w leczeniu zakażeń wirusem HIV-1 ad 7”

1. Henryk says:

Sporo informacji ale ciezko sie to czyta

2. Keystone says:

[..] Cytowany fragment: skóra[...]

3. Tobiasz says:

może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

Powiązane tematy z artykułem: jak zapuścić włosy szybko mozga kanaryjska gdzie kupić wam lublin