Ustanowienie globalnego funduszu rozwoju szczepionek ad

Nie są atrakcyjne dla głównych producentów, ponieważ przewidywane przychody byłyby niewielkie. W tabeli porównujemy trzy główne światowe fundusze na ochronę zdrowia z funduszem rozwoju szczepionek, który proponujemy. Obecnie tylko czterech głównych producentów skupia się na opracowywaniu szczepionek: GlaxoSmithKline, Merck, Pfizer i Sanofi Pasteur. Obecnie opracowanie tylko jednej nowej szczepionki wymaga zainwestowania kapitału od 500 milionów dolarów za najmniej złożony do miliarda dolarów lub więcej w przypadku najbardziej złożonych, w tym w budowę obiektów produkcyjnych3. Ponadto tylko około 7% projektów związanych z opracowaniem szczepionek które osiągają przedkliniczną fazę rozwoju w licencjonowanej szczepionce.4 Z kilkoma wyjątkami, wyniki firm biotechnologicznych oraz laboratoriów rządowych i uniwersyteckich zajmujących się odkrywaniem i opracowywaniem szczepionek nie posiadają niezbędnych zasobów do przenoszenia kandydujących szczepionek poprzez wczesne etapy badań klinicznych – nie mówiąc już o kosztowne testy fazy 3 wymagane do uzyskania licencji. Oni i inne grupy muszą przekonać coraz bardziej sceptycznie nastawionego inwestora lub głównego producenta szczepionek do podjęcia rozwoju po początkowych etapach.
W związku z tym entuzjazm przemysłu farmaceutycznego w zakresie opracowywania szczepionek spadł znacznie poniżej poziomu z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Strona internetowa ClinicalTrials.gov pokazuje, że tylko niewielka część prób szczepionek przeciwko nowym celom z zakresu chorób zakaźnych jest sponsorowana przez główne firmy produkujące szczepionki i że całkowita liczba prób nie wzrasta. Chociaż możemy mieć nadzieję, że producenci w krajach rozwijających się wkrótce będą w stanie opracować potrzebne nowe szczepionki od badań do licencji, to dopiero zaczyna się dziać.
Oprócz produkcji nowych szczepionek istnieje rosnąca potrzeba ulepszania starych szczepionek. Na przykład zaleca się szczepionki przeciwko kokluszowi i grypie, ale ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Wysiłki zmierzające do ich poprawy są hamowane przez potrzebę kosztownych, nowych – aw wielu przypadkach niepraktycznie dużych – badań nad bezpieczeństwem szczepionek i ich skutecznością w celu walidacji przeformułowanych produktów. Ważnym argumentem przeciwko wysiłkom zmierzającym do opracowania ulepszonych szczepionek są niskie ceny istniejących szczepionek i brak ekonomicznych zachęt do ich ulepszania. Finansowanie zewnętrzne mogłoby pozwolić na zbadanie pomysłów na poprawę częściowo skutecznych szczepionek.
Początkowe pieniądze na proponowany fundusz mogą pochodzić od rządów, fundacji, przemysłu farmaceutycznego i źródeł nietradycyjnych, być może z branży ubezpieczeniowej i branży turystycznej. Przynajmniej 2 miliardy dolarów będą potrzebne na początku. Ten poziom finansowania powinien być możliwy do osiągnięcia, nawet w momencie, gdy zasoby są ograniczone. Przyjrzyj się kosztom walki z epidemią gorączki krwotocznej Ebola, które szacuje się na 8 miliardów dolarów, a ostateczna liczba może być znacznie wyższa.
Proponowany fundusz zaprosiłby konkurencyjne oferty od naukowców, ich instytucji i kwalifikujących się firm biotechnologicznych. Wnioski o wsparcie mające na celu pomoc w realizacji obiecujących projektów szczepionek poprzez testy na dużych zwierzętach, produkcję do stosowania u ludzi, badania kliniczne fazy i 2, w tym wstępną demonstrację skuteczności i produkcję niewielkiego zapasu, zostaną zweryfikowane przez niezależny zespół naukowców i sponsorzy
[patrz też: nefrolog, stomatolog dziecięcy, gabinet stomatologiczny zielona góra ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet stomatologiczny zielona góra nefrolog stomatolog dziecięcy