Poprawa wartości w opiece zdrowotnej – wbrew corocznemu fizycznemu

W ciągu ostatnich kilku dekad odnotowano liczne wezwania do wyeliminowania corocznego badania fizykalnego. W 1979 r. Kanadyjska grupa zadaniowa zajmująca się okresowym badaniem stanu zdrowia zaleciła, aby coroczne kontrole, praktykowane niemal rytualnie przez kilka dziesięcioleci w Ameryce Północnej, zostały porzucone. W 2013 r., W ramach kampanii Wybór mądrych , Towarzystwo Lek zalecany przed corocznymi badaniami profilaktycznymi u pacjentów bezobjawowych. Odsetek dorosłych Amerykanów otrzymujących roczny stan fizyczny w latach 2002-2010. Linie przerywane wskazują 95% limity ufności. Dane z badania ankietowego National Ambulatory Medical Survey i National Hospital Ambulatory Medical Care zostały przeanalizowane metodami opisanymi w Mehrotra et al.1
Niemniej jednak około jedna trzecia dorosłych Amerykanów otrzymuje roczny materiał medyczny (zwany również rocznym badaniem profilaktycznym lub okresowym badaniem stanu zdrowia) w danym roku i tendencja ta nie zmniejszyła się (patrz wykres). Ta trwająca praktyka nie jest zaskakująca, ponieważ ankiety pokazują, że większość pacjentów i lekarzy jest silnymi zwolennikami corocznej aktywności fizycznej. Wobec tego rozdźwięku między zaleceniami ekspertów a praktyką w świecie rzeczywistym, jak możemy iść do przodu.
Jedną z trudności w ocenie roli rocznego badania fizycznego jest to, że jego treść jest słabo zdefiniowana, a jej uwaga ewoluowała w miarę upływu czasu2. Potencjalne elementy dorocznego badania fizycznego obejmują historię, przesiewowe pytania mające na celu wykrycie niewykrytej choroby lub czynników ryzyka, takich jak: jako palenie tytoniu, poradnictwo dotyczące tych czynników ryzyka, pełne badanie fizykalne, zamawianie zalecanych usług profilaktycznych i rutynowe badania (np. pełna morfologia krwi, elektrokardiogramy i pisuary) u pacjentów bezobjawowych. Wiele z tych komponentów zostało uwzględnionych z powodu regulacji opłat ustanowionych przez plany zdrowotne i Medicare.
Uznając niejednorodność treści przebadanych wizyt, dwa przeglądy systematyczne podsumowujące zarówno badania z randomizacją, jak i badania obserwacyjne wykazały, że roczne badania fizyczne nie zmniejszają zachorowalności ani umieralności, chociaż mogą być związane ze zmniejszeniem niepokoju pacjenta i częstszym stosowaniem opieki profilaktycznej.3, 4 Co więcej, roczny stan fizyczny może faktycznie być szkodliwy. Niektóre aspekty tradycyjnych rocznych badań fizycznych, takie jak kompleksowe badanie fizyczne (które może na przykład wykrywać guzki tarczycy) i rutynowe testy (takie jak analiza moczu), mają niską specyficzność, co oznacza, że większość pozytywnych wyników u pacjentów bezobjawowych będzie fałszywie dodatnia. .
Zmniejszenie wykorzystania rocznych fizycznych może również zaoszczędzić pieniądze i czas. Choć roczna aktywność fizyczna nie jest kosztowna, nie jest kosztowna, jest to najczęstszy powód, dla którego amerykańscy pacjenci szukają opieki, i łącznie te wizyty kosztują ponad 10 miliardów dolarów rocznie – podobnie jak roczne koszty wszystkich nowotworów płuc. opieka w Stanach Zjednoczonych.1 Zmniejszenie liczby fizycznych może uwolnić inne zasoby społeczne – czas świadczenia usług podstawowej opieki zdrowotnej. Około 10% wszystkich wizyt u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej dotyczy rocznych wizyt fizycznych, z których może powodować wypieranie wizyt w przypadku pilniejszych problemów zdrowotnych. Niedostateczny dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej jest wymieniany jako jeden z powodów, dla których pacjenci szukają opieki w oddziałach ratunkowych w warunkach niskiego poziomu ostrości.5 Wreszcie, istnieją ogromne koszty społeczne, aby zadać 220 milionom dorosłych w Stanach Zjednoczonych, by spędzili kilka godzin życia każdego rok podróżowania i czekania na opiekę, kiedy mogliby wykorzystać ten czas produktywnie w innym miejscu
[przypisy: luxmed lublin odbiór wyników, sr lublin wschód, szpital piotra skargi szczecin ]

Tags: , ,

No Responses to “Poprawa wartości w opiece zdrowotnej – wbrew corocznemu fizycznemu”

 1. Kickstart says:

  cukier to czysta energia

 2. Florian says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Chirurg[...]

 3. Cosmo says:

  Pisane na kolanie

 4. Grzegorz says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dermatolog lublin[...]

 5. Guillotine says:

  byłam u dermatolożki

Powiązane tematy z artykułem: luxmed lublin odbiór wyników sr lublin wschód szpital piotra skargi szczecin