Poprawa wartości w opiece zdrowotnej – wbrew corocznemu fizycznemu cd

Wiele prywatnych planów zdrowotnych stworzyło zachętę finansową dla lekarzy do zapewnienia corocznych świadczeń fizycznych, zwracając im wyższe stawki niż za inne wizyty w biurze. Wyeliminowanie tej różnicy kosztów byłoby ważnym krokiem. Centra Medicare i Medicaid Services mogą również wyeliminować pokrycie rocznego egzaminu wellness Medicare i zmienić zasady, aby zniechęcić plany Medicaid do opłacania takich wizyt. Te zmiany płatności nie wyeliminowałyby wszystkich rocznych zjawisk fizycznych – lekarze w wielu przypadkach zastąpiliby regularne wizyty w urzędach – ale zmniejszyliby ich rozpowszechnienie. Osiągnięte oszczędności można zainwestować w inne aspekty opieki podstawowej, takie jak zdalne zarządzanie opieką przewlekłą lub coaching zdrowotny – opieka, która zazwyczaj nie podlega zwrotowi, ale wykazano, że poprawia ona wyniki.
Eliminacja rocznej fizycznej mocy wydaje się sprzeczna z większą dbałością naszego systemu opieki zdrowotnej o profilaktykę. Rzeczywiście, Medicare właśnie zaczęło refundować roczny egzamin z wellness w 2011 roku. Ale kluczowe znaczenie ma profilaktyka oparta na dowodach, a roczna aktywność fizyczna nie opiera się na dowodach: badania wykazały zarówno minimalne korzyści, jak i potencjalne szkody. Uważamy, że nadszedł czas, aby podjąć działania w oparciu o te dowody i przestać marnować cenny czas opieki podstawowej, ponieważ jedna trzecia dorosłej populacji przychodzi na takie wizyty. Eliminowanie zakresu rocznych wydarzeń fizycznych, zmiana podejścia do opieki profilaktycznej oraz tworzenie i refundowanie wizyty, której jedynym celem jest nawiązanie podstawowych relacji opieki, to kluczowe pierwsze kroki, aby nas posunąć naprzód.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z Departamentu Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School oraz Oddziału Medycyny Ogólnej i Podstawowej Opieki, Beth Israel Deaconess Medical Center – zarówno w Bostonie (AM); oraz Oddział General Internal Medicine, University of Colorado Health Sciences Center, Denver (AP).

1. Mehrotra A, Zaslavsky AM, Ayanian JZ. Profilaktyczne badania lekarskie i prewencyjne badania ginekologiczne w Stanach Zjednoczonych. Arch Intern Med 2007; 167: 1876-1883
2. Han PK. Historyczne zmiany w celach okresowego badania stanu zdrowia. Ann Intern Med 1997; 127: 910-917
3. Boulware LE, Marinopoulos S, Phillips KA, i in. Systematyczny przegląd: wartość okresowej oceny zdrowia. Ann Intern Med 2007; 146: 289-300
4. Krogsboll LT, Jorgensen KJ, Gronhoj Larsen C, Gotzsche PC. Ogólne kontrole zdrowotne u dorosłych w celu zmniejszenia chorobowości i umieralności z powodu chorób: systematyczny przegląd Cochrane a i metaanaliza. BMJ 2012; 345: e7191-e7191