Otchłań ad

Neurolog był uroczysty, ale ciepły i optymistyczny: Idź i baw się dobrze z rodziną , powiedział. MS: Nauczyłem się wszystkiego w szkole medycznej. Szkocja, w której uczyłem się, ma jedną z najczęściej zgłaszanych zachorowań na świecie. Wiedziałem, że stwardnienie rozsiane jest procesem zwyrodnieniowym, napędzanym zasadniczo przez uszkodzenie układu mielinowego w ośrodkowym układzie nerwowym za pośrednictwem układu immunologicznego i zazwyczaj charakteryzuje się epizodycznymi nawrotami , z wyzwalaczami zarówno znanymi, jak i nieznanymi, z których niektóre nie są w pełni rozwiązywane, co skutkuje pozostałościami, gromadzenie niepełnosprawności. Wskaźniki samobójstw wśród pacjentów ze stwardnieniem rozsianym są znacznie wyższe niż w populacji ogólnej 1, aw 2007 r. Dostępne były tylko drogie, możliwe do wstrzyknięcia terapie o ograniczonej skuteczności. Nie ma jednego testu potwierdzającego dla MS; jest to warunek, który deklaruje się – lub nie robi tego – z czasem.
W ciągu tygodnia drżenie i niestabilność ustąpiły, a moje pismo stało się rozpoznawalne. Pozostały tylko tępe symptomy czuciowe w mojej prawej nodze, jak płaty śniegu po zimowym deszczu. Przyleciałem do Nowego Jorku, czytając Devotions upon Emergent Occasions Johna Donne a – 17-wieczne medytacje na temat doświadczenia nieznanej choroby i późniejszego powrotu do zdrowia – w samolocie. Gdy lądowaliśmy na pasie lądowania w JFK, wydarzenia z poprzednich 3 tygodni wydawały się eteryczne i odległe.
Rozpocząłem moją nową wizytę w rezydencji, często pracując w rodzaju nocnych i nocnych zmian, które zostały zakazane w brytyjskiej National Health Service 2 dekady wcześniej. Ból w mojej prawej nodze burknął dalej, ciężki przez kilka dni, łatwy do opanowania lub niedostrzegalny dla innych. W złe dni strach i niepokój o perspektywę stwardnienia rozsianego wynurzały się jak lodowaty cień, ból zaostrzający niepokój i odwrotnie. Często przeglądałem literaturę dotyczącą wyników stwardnienia rozsianego, nad krzywymi Kaplan-Meier czasu przeżycia od klinicznie izolowanego syndromu do klinicznie określonego stwardnienia rozsianego, przerażając się z ponurymi fantazjami gwałtownego i nieuchronnego upadku; innym razem, powiedziałbym sobie i innym, że nic nie jest nie tak.
Ta zima w Nowym Jorku była zimniejsza niż wszystko, czego kiedykolwiek doświadczyłem. Nie wiedząc, że wahania temperatury ciała mogą zaostrzyć objawy SM, spędziłem ponad godzinę moczenia się w wannie pewnego wieczoru, a potem spędziłem 2 dni na żałowaniu. Jednak wraz z upływem czasu moja sytuacja pozostała w dużej mierze niezmieniona. Przystosowałem się do bólu przez większość dni i rzuciłem się w moją pracę i nowe życie, podekscytowane splendorem, ścieralnością i energią miasta. W 2008 r. Zarządzałem maratonem w Nowym Jorku w niecałe 4 godziny. Nawiązałem nowe przyjaźnie, stałem się obywatelem USA i rzekomo rozkwitłem.
Sprawy stopniowo stawały się coraz łatwiejsze, a rezydencja i dwa stypendia przychodziły i odchodziły. A potem, rano, po rutynowym badaniu kontrolnym MRI, zadzwonił mój lekarz, sugerując, że przychodzę omawiać wyniki. Na moim MRI pojawił się nowy cel choroby demielinizacyjnej, wcielony jako obszar jasnej szarości na ciemniejszym tle. Moje odkrycia wyniosły teraz dwie zmiany w dwóch punktach czasowych, w odstępie kilku lat, bez nowych objawów – ale wystarczająco dużo, przez kociego wąsika, aby sprostać kryteriom diagnostycznym rozsiewania w czasie i rozpowszechniania w przestrzeni dla MS.2 I miałem to.
W tym tygodniu uprzejma pielęgniarka poinstruowała mnie o samo-wstrzyknięciu nowego leku, oceniła moją technikę i odesłała mnie
[więcej w: dosbox komendy, ginekolog na nfz poznań, podchloryn sodu dawkowanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Otchłań ad”

 1. Hog Butcher says:

  [..] Odniesienie w tekscie do opieka paliatywna[...]

 2. Osprey says:

  Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

 3. Breadmaker says:

  Article marked with the noticed of: trec cm3[...]

 4. Karol says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

 5. Karina says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pierwsza pomoc[...]

 6. Dancing Madman says:

  Profilaktyka to regularne badania

Powiązane tematy z artykułem: dosbox komendy ginekolog na nfz poznań podchloryn sodu dawkowanie