Indywidualna odpowiedzialność i solidarność wspólnotowa – Szwajcarski system opieki zdrowotnej cd

Pierwszym jest zmieniająca się demografia populacji: wymagania starzejącego się społeczeństwa zwiększają potrzebę zapewnienia dobrze skoordynowanego ciągłości opieki, w tym usług społecznych i opieki pielęgniarskiej. Koszty są również problemem: w 2013 r. Prywatna opieka pielęgniarska kosztowała kraj 3,55 miliarda franków (około 3,90 miliarda dolarów). Wraz z rosnącą liczbą kobiet pracujących w Szwajcarii poza domem, osoby starsze będą coraz częściej musiały polegać na usługach zewnętrznych. Ubezpieczenie na opiekę długoterminową jest jednak nadal w powijakach. Co więcej, personel opieki zdrowotnej staje się coraz mniej zasobny: ponieważ pokolenie wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę w nadchodzących latach, trudnym zadaniem będzie rekrutacja personelu w celu jego zastąpienia. Już teraz 30% wszystkich lekarzy pracujących w Szwajcarii jest spoza Szwajcarii. Innym problemem jest nadmierne traktowanie. Ze względu na kompleksowy pakiet świadczeń obowiązkowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych i dużą gęstość zasobów opieki zdrowotnej, istnieją dowody na nadkonsumpcję spowodowaną dostawami. Ale odnoszące sukcesy sieci lekarzy, które stają się coraz bardziej popularne, mogą być w stanie wytyczyć nowy trend, podkreślając zgodność wysokiej jakości opieki z odpowiedzialnym zarządzaniem cennymi zasobami publicznymi. Raporty Szwajcarskiej Rady Lekarskiej, nowej niezależnej organizacji zajmującej się oceną technologii medycznych, która zapewnia analizy i zalecenia dotyczące skuteczności klinicznej i opłacalności istniejących i nowych interwencji, stanowią pomocne punkty odniesienia dla decyzji medycznych i debat politycznych. W przypadku opieki szpitalnej grupy DRG zostały wprowadzone do systemu płatności w 2012 r. Jako zachęta do większej opłacalności. Jednak dopiero okaże się, czy presja ekonomiczna odczuwalna przez lekarzy szpitalnych doprowadzi do kompromisu w jakości lub równości opieki nad pacjentem.
Po trzecie, stworzenie lepszej bazy danych do nauki systemu opieki zdrowotnej zostało określone jako ważny krok na przyszłość. Obecne dowody na jakość i równy dostęp do opieki zdrowotnej są nadal niejednolite; odnośne informacje nie są ani systematycznie rejestrowane, ani jednakowo określone ilościowo5. Istnieją plany dużego, finansowanego ze środków publicznych programu badań w zakresie usług zdrowotnych, a także krajowej sieci na rzecz jakości opieki zdrowotnej, której celem jest poprawa wyników i uczynienie jakości bardziej przejrzystą. społeczeństwu, dostawcom i decydentom. Większe wykorzystanie narzędzi e-zdrowia – w szczególności elektronicznej dokumentacji medycznej – zajmuje również wysokie miejsce w programie politycznym.
Ogólnie rzecz biorąc, szwajcarski system opieki zdrowotnej jest kosztowny i ma wiele do zrobienia, szczególnie pod względem odpowiedzialności za jakość, stosowność i koszty usług opieki zdrowotnej. W sumie bardzo dobrze służy szwajcarskiej ludności. Połączenie liberalizmu w klasycznym europejskim sensie i solidarności – poszanowania wyboru, autonomii i indywidualnej odpowiedzialności, nie pozwalając nikomu potrzebującemu opieki zdrowotnej cierpieć lub umierać z powodu braku środków finansowych – wydaje się działać, przynajmniej dla Szwajcaria.
Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Po tym, jak pani Schifferli przeprowadza test ciążowy w domu, aby potwierdzić, że jest w ciąży, szuka osobistych zaleceń dla ginekologa
[przypisy: Usługi wypalenie zawodowe pielęgniarekiczne, wam lublin, wypalenie zawodowe pielęgniarek ]

Tags: , ,

No Responses to “Indywidualna odpowiedzialność i solidarność wspólnotowa – Szwajcarski system opieki zdrowotnej cd”

 1. Antoni says:

  [..] Cytowany fragment: aparat na zęby[...]

 2. Krystian says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

 3. Knuckles says:

  Article marked with the noticed of: jagody acai[...]

 4. Patrycja says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

 5. Zoja says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: rehabilitacja sportowa[...]

 6. Cujo says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

Powiązane tematy z artykułem: argentum nitricum roztwór wam lublin wypalenie zawodowe pielęgniarek