Gwintowanie igły – Jak powstrzymać epidemię wirusa HIV na wsi w stanie Indiana

Wielu obserwatorów było zaskoczonych, gdy gubernator stanu Indiana Mike Pence wydał 26 marca 2015 r. Postanowienie wykonawcze, ogłaszając sytuację nadzwyczajną w zakresie zdrowia publicznego po tym, jak gwałtownie narastająca epidemia ludzkiego wirusa upośledzenia odporności (HIV) została zidentyfikowana w hrabstwie Scott, wiejskim regionie na granicy Kentucky. Inni jednak widzieli, że nadchodzi. Z biegiem lat coraz większa liczba młodych ludzi w hrabstwie Scott – podobnie jak w sąsiednich powiatach i stanach – zaczęła nadużywać opiatów, takich jak oksymorfon, opioidowy lek przeciwbólowy przepisywany przez lokalnych dostawców usług medycznych, aż do momentu, w którym pojawi się bardziej odporne na manipulowanie sformułowanie i reforma polityki. ograniczając jego nadużycia. Wobec stresu uzależnienia od opiatów niektórzy użytkownicy przenieśli się do innych silnie działających opioidów lub heroiny. Chociaż programy wymiany igieł mogą zmniejszyć zarówno częstość wymiany igieł, jak i częstość występowania wirusa HIV, 2 są one nielegalne w Indianie. Kiedy brakuje igieł, użytkownicy narkotyków z wtryskiem narkotyków mają mały wybór, ale muszą się nimi dzielić. Biorąc pod uwagę wzrost używania narkotyków iniekcyjnych w społecznościach pozaświatowych i wysoką skuteczność transmisji HIV poprzez wstrzyknięcie, pojawienie się ogniska było tylko kwestią czasu. W Indianie południowo-wschodnim zarejestrowano tylko około pięciu przypadków zakażenia wirusem HIV rocznie, ale do dnia 10 czerwca 2015 r. W sumie 169 osób zostało świeżo zdiagnozowanych z HIV w ciągu około pół roku. Ponad 80% z nich było zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV).
Epidemia Indiana stanowi ostrzegawczą opowieść. Po pierwsze, profil epidemiologiczny wybuchu epidemii wirusa Indiana różni się znacznie od danych ujawnionych w historycznych danych z amerykańskiego monitoringu HIV-AIDS. Od początku epidemii HIV w Stanach Zjednoczonych większość osób przyjmujących narkotyki drogą wstrzyknięć z dodatnim wynikiem zakażenia HIV było czarnych, starszych niż 35 lat, mężczyzn i miast. Większość osób zdiagnozowanych w stanie Indiana żyje w społecznościach wiejskich i jest młoda (średni wiek, 32 lata, zakres, 18 do 57 lat) i biały, a prawie połowa to kobiety1 – demografia, która odzwierciedla tendencję obecnej amerykańskiej epidemii heroiny.3
Były inne znaki ostrzegawcze. W 2011 r. Grupa przypadków HCV w południowo-wschodniej Indianie została powiązana z wstrzykiwaniem opiatów na receptę. Ponownie, dotknięci ludzie byli wiejscy, młodzi i biali, z mniej więcej równym podziałem na płeć. Liczba nowych przypadków HCV w całym kraju wzrosła o 75% w latach 2010-2012; w latach 2006-2012 odnotowano wzrost o 364% w centralnej Appalachii (Tennessee, Wirginia Zachodnia, Wirginia i Kentucky), który również ma jedne z najwyższych w kraju wskaźników nadużywania opiatów na receptę i przedawkowania.4
Po drugie, chociaż ludziom hrabstwa Scotta stosunkowo łatwo było uzyskać opiaty, w tym tanią heroinę, brakowało igieł. Indiana jest jednym z 25 stanów, w których nielegalne jest kupowanie strzykawek bez recepty i gdzie prawo stanowe nie zezwala wyraźnie na programy wymiany igieł. Dopóki gubernator Pence nie ogłosił stanu wyjątkowego, który pozwolił mu tymczasowo zawiesić prawo w hrabstwie Scott, a następnie w innych okręgach, używanie igieł do celów niemedycznych było karalne i karalne do 3 lat więzienia.
Ustawodawstwo zezwalające Scott County na prowadzenie programów wymiany igieł jest krokiem we właściwym kierunku. Obecny przepis obejmuje jednak tylko rok, czyli limit, który pomija rzeczywistość, że trzy powiązane ze sobą choroby przewlekłe – uzależnienie, HIV i HCV – będą nadal kwestionować tę społeczność i inne podobne przez dziesięciolecia, chyba że bardzo agresywne, wielopłaszczyznowe zdrowie publiczne Strategia zapobiegania obejmuje stały dostęp do programów wymiany igieł, szerszy dostęp do leków wspomagających leczenie zaburzeń związanych z używaniem opioidów oraz szukanie, testowanie, leczenie i zatrzymywanie interwencji na HIV i HCV u użytkowników substancji.
[patrz też: wam lublin, portius krosno godziny otwarcia, wypalenie zawodowe pielęgniarek ]

Tags: , ,

No Responses to “Gwintowanie igły – Jak powstrzymać epidemię wirusa HIV na wsi w stanie Indiana”

 1. Dawid says:

  [..] Cytowany fragment: Rezonans Warszawa[...]

 2. Spider Fuji says:

  Co z suplementami diety zalecanymi

 3. Elena says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: implanty zębów Kraków[...]

 4. Kinga says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 5. Antonina says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: 5 najlepszych suplementów[...]

 6. Adrian says:

  najgorsze są skurcze jelit

Powiązane tematy z artykułem: portius krosno godziny otwarcia wam lublin wypalenie zawodowe pielęgniarek