Gwintowanie igły – Jak powstrzymać epidemię wirusa HIV na wsi w stanie Indiana cd

Takiej epidemii można jednak zapobiec, a nawet odwrócić. Wybuchowa epidemia zakażeń wirusem HIV wśród osób zażywających narkotyki w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, której częstość występowania wynosiła 18,6 na 100 osobolat w roku 1996, była kontrolowana przez rozszerzenie programów wymiany igieł i zapewnienie terapii agonistycznej opioidami i HAART za pośrednictwem powszechnego systemu opieki zdrowotnej w Kanadzie.5 Niedawno leczenie HIV w ramach profilaktyki odwróciło epidemię HIV w całej Kolumbii Brytyjskiej. Działania, które mogą pomóc w zapobieganiu epidemii zakażeń wirusem HIV wśród osób przyjmujących narkotyki iniekcyjne. Uważamy, że nakręcanie igły, aby zapobiec dalszym epidemiom HIV wśród osób używających substancji, wymaga agresywnej realizacji opartych na dowodach praktyk zapobiegania HIV (patrz ramka) .2 Praktyki te nie mogą być wdrażane bez zasoby umożliwiające rozszerzenie badań przesiewowych pod kątem HIV wśród osób zażywających narkotyki i oferowanie HAART tym, którzy testują pozytywnie, a jednocześnie zapewniają terapię opioidami i agonistami osobom uzależnionym od opioidów. Modele opieki podstawowej integrujące badania przesiewowe pod kątem używania substancji i zaburzeń zdrowia psychicznego oraz badania i leczenie zakażenia HIV, HCV i chorób przenoszonych drogą płciową przy równoczesnym stosowaniu terapii agonistami opioidowymi stanowią pilny priorytet.
Trwałe zniesienie zakazu korzystania z funduszy federalnych w celu wspierania programów wymiany igieł będzie kluczowym elementem profilaktyki HIV, ponieważ programy te zmniejszają częstotliwość występowania wirusa HIV, a pracownicy pierwszej linii wymiany są często pierwszymi osobami, które zażywają narkotyki w celu uzyskania pomocy. 2 Obecnie istnieje 228 znanych programów wymiany igieł w 35 stanach USA, Dystrykcie Kolumbii, Wspólnocie Portoryko i Narodach Indyjskich. Jednak federalny zakaz finansowania ogranicza skalowalność i jakość usług, w tym ich zdolność do świadczenia krytycznych usług dodatkowych (np. Testowanie HIV i HCV na miejscu oraz skierowania do leczenia uzależnień od narkotyków). Państwa mogą dostosowywać programy monitorowania leków na receptę, dzięki czemu są bezpieczne, umożliwiają wyszukiwanie w czasie rzeczywistym i są wykorzystywane raczej jako narzędzia kliniczne i narzędzia ochrony zdrowia publicznego niż jako broń egzekwująca prawo. Jednak takie środki ograniczające podaż będą działały najlepiej, jeśli zostaną uzupełnione redukcją szkód osiągalnych dzięki terapii opioidami i agonistami oraz programom wymiany igieł.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 24 czerwca 2015 r. O godzinie.
Z Departamentu Medycyny, University of California, San Diego, La Jolla (SAS); Departament Epidemiologii, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, Baltimore (CB); oraz Międzynarodowe Towarzystwo AIDS, Genewa (CB).

1. Wybuch epidemii HIV w UE związany z zażywaniem oksymorfonu przez narkotyki iniekcyjne – Indiana, 2015. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2015; 64: 443-444
Web of Science Medline
2. Vlahov D, Robertson AM, Strathdee SA. Zapobieganie zakażeniu wirusem HIV wśród użytkowników narkotyków iniekcyjnych w ograniczonych zasobach. Clin Infect Dis 2010; 50: Suppl 3: S114-S121
3 Cicero TJ, Ellis MS, Surratt HL, Kurtz SP. Zmieniające się oblicze używania heroiny w Stanach Zjednoczonych: retrospektywna analiza ostatnich 50 lat. JAMA Psychiatry 2014; 71: 821-826
4. Wzrost zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu C związanych z zażywaniem narkotyków przez osoby w wieku . 30 lat – Kentucky, Tennessee, Wirginia i Wirginia Zachodnia, 2006-2012. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2015; 64: 453-458
Web of Science Medline
5. O Shaughnessy MV, Hogg RS, Strathdee SA, Montaner JS. Śmiertelna polityka publiczna: jaka może być przyszłość dla epidemii HIV wśród użytkowników narkotyków w Vancouver. Curr HIV / AIDS Rep 2012; 9: 394-400.

Listy
Zamknij listy
[podobne: chirurgiczne usuwanie ósemek, Stomatolog Kraków, Gabinet kosmetyczny kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: chirurgiczne usuwanie ósemek Gabinet kosmetyczny kraków Stomatolog Kraków