Gwintowanie igły – Jak powstrzymać epidemię wirusa HIV na wsi w stanie Indiana ad

Niestety, inne hrabstwa Indiana rozważające zatwierdzenie programów wymiany igieł muszą najpierw wykazać istnienie zagrożenia zdrowia publicznego – wymóg, który gwarantuje, że mogą one jedynie reagować, a nie zapobiegać epidemiom. Ponadto utrzymują się bariery dostępu do sterylnych strzykawek. Program wymiany igieł Scott County wymaga, aby użytkownicy narkotyków iniekcyjnych rejestrowali się z ich inicjałami i datą urodzenia, co zniechęca wielu ludzi do udziału i uniemożliwia klientom uzyskanie igieł dla innych. Program nie jest otwarty po 6 wieczorem w większość wieczorów, a niezarejestrowani użytkownicy narkotyków iniekcyjnych są ścigani za noszenie strzykawek.
Po trzecie, leczenie uzależnień od narkotyków na obszarach wiejskich Indiana pozostaje żałośnie niewystarczające, co odzwierciedla brak zapewnienia odpowiedniego dostępu w całym stanie, na poziomie krajowym i globalnym. Metadon opioidowy i buprenorfina są uważane przez Światową Organizację Zdrowia za niezbędne leki, ale tylko niewielki odsetek użytkowników opiatów ma do nich dostęp.2. Poza ich udowodnioną skutecznością i opłacalnością w leczeniu uzależnień, terapie opioidami i agonistami są również skuteczne jako profilaktyka HIV. Promują one wcześniejsze rozpoczęcie i przestrzeganie wysoce aktywnej terapii antyretrowirusowej (HAART), co z kolei sprzyja supresji wirusowej, znacznie zmniejszając przenoszenie wirusa HIV z zewnątrz. W skali kraju 42% osób w wieku 12 lat lub starszych, które potrzebowały, ale nie otrzymywały leczenia z powodu zaburzeń związanych z zażywaniem narkotyków, zgłosiło, że główną przyczyną był brak ubezpieczenia zdrowotnego i kosztów zaporowych, zgodnie z Administracją ds. Nadużywania Substancji i Ochrony Zdrowia Psychicznego. Chociaż ustawa o przystępnej cenie wymaga od firm ubezpieczeniowych zapewnienia leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji, opóźniona ekspansja Medicaid przez Indiana utrudnia dostęp do leczenia uzależnień, najciężej uderzając w najbiedniejsze społeczności.
Po czwarte, nieoptymalny zasięg Indiana testów na HIV i HCV opóźnił wychwytywanie leczenia, co zaszkodziło zdrowiu zakażonych ludzi i prawdopodobnie propagowało transmisję obu wirusów. Znane przeszkody w testowaniu obejmują brak ubezpieczenia zdrowotnego, stygmatyzację i cięcia finansowe, które doprowadziły do zamknięcia pięciu klinik w stanie Indiana oferujących bezpłatne badania na obecność wirusa HIV (w tym jeden w hrabstwie Scott w 2013 r.).
W końcu wybuch w Indianie był także wynikiem niewłaściwego przepisywania leków opioidowych, problem, z którym boryka się wiele państw. Takie praktyki przyczyniły się do dramatycznych eskalacji uzależnienia od opioidów, zgonów spowodowanych przedawkowaniem, przechodzenia na iniekcję heroiny oraz przenoszenia HIV i HCV. Oprócz zwiększenia szkoleń dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną w zakresie odpowiednich praktyk dotyczących przepisywania opioidów oraz badań przesiewowych i leczenia zaburzeń związanych z używaniem opioidów, można poprawić istniejące programy monitorowania leków na receptę, aby zapobiec niewłaściwemu przepisywaniu i robienia zakupów przez lekarzy. Wdrożenie polityki w zakresie zapewniania osobom uzależnionym od opioidów i ich rodzinom naloksonu w celu zapobiegania przedawkowaniom śmiertelnym oraz prawa dotyczące samarytańskiego prawa, zapobiegające ściganiu osób, które zgłaszają przypadki przedawkowania, również uratowaliby życie.
Ogniska HIV wśród osób zażywających narkotyki w zastrzykach mogą szybko ulec eskalacji. Literatura obfituje w przykłady z Ameryki Północnej, Południowo-wschodniej i Azji Środkowej oraz Europy Wschodniej, gdzie rozpowszechnienie HIV wśród osób zażywających narkotyki w iniekcjach było niższe niż 5% przez dziesięciolecia, ale wzrosło do 80% lub więcej w ciągu roku z powodu ciągłego wysokiego ryzyka. zachowania w przypadku braku odpowiedniej profilaktyki HIV i dostępu do leczenia
[patrz też: leczenie z nałogu krzyżówka, stomatologia warszawa gocław, centrum medycyny rodzinnej ]

Powiązane tematy z artykułem: centrum medycyny rodzinnej leczenie z nałogu krzyżówka stomatologia warszawa gocław