ewa med radom ad 5

Zero oznacza dzień owulacji. Spekuluje się, że nawożenie przez dawne plemniki (tj. Plemniki pozostające w żeńskim układzie rozrodczym przez stosunkowo długi czas przed zapłodnieniem) wytwarza zniszczone koncepty i prowadzi do utraty ciąży.24 Aby odpowiedzieć na to pytanie, ułożyliśmy cykle podczas które pojawiły się zgodnie z liczbą dni między owulacją a ostatnią instancją stosunku; następnie podzieliliśmy te koncepcje według tego, czy spowodowały one żywe narodziny. Tylko 6 procent koncepcji może być silnie przypisane do zapłodnienia przez plemniki trzy lub więcej dni. Wzór stosunku w stosunku do jajeczkowania był ogólnie podobny w przypadku koncepcji, które zakończyły się utratą płodu i tymi, które zakończyły się żywym urodzeniem (ryc. 3).
Czas współżycia i płeć dziecka
Rycina 4. Rycina 4. Rozkład częstotliwości u chłopców i dziewczynek urodzonych na żywo, według czasu ostatniego kontaktu seksualnego przed owulacją podczas cyklu, w którym nastąpiło poczęcie. Zero oznacza dzień owulacji.
Niektórzy twierdzą, że czas stosunku w stosunku do jajeczkowania może wpływać na płeć konceptu.25 Testowaliśmy pod kątem jakiegokolwiek powiązania między czasem a płcią niemowlęcia, dzieląc żywe narodziny według tego, czy dzieci były chłopcami, czy dziewczętami i ponownie knując rozkład cykli, w których pojawiło się poczęcie zgodnie z datą ostatniego współżycia (ryc. 4). Nie było żadnych systematycznych różnic między wzorami stosunków seksualnych, które wytworzyły chłopców, a wzorcami, które produkowały dziewczęta.
Dyskusja
Pomimo wielkiego praktycznego znaczenia, liczba dni płodnych podczas cyklu menstruacyjnego była trudna do określenia. Niektórzy autorzy obliczyli teoretyczny okres dwóch dni płodnych, oparty na oszacowaniu przeżycia plemników i jaj.1,2 W badaniu wieloośrodkowym przeprowadzonym przez Światową Organizację Zdrowia oszacowano, że istnieje 10 przypuszczalnie dni płodne na cykl, na podstawie charakterystyka śluzu szyjkowego
Zapisy sporządzone przez brytyjskie pary stosujące naturalne planowanie rodziny w latach 60. pokazują 13-dniowy okres, w którym najwidoczniej doszło do ciąży. Barrett i Marshall jako pierwsi wykorzystali te dane do oszacowania płodnego okresu15; dane zostały ponownie przeanalizowane przez Schwartz et al. w 198016 r. i uzupełniony i ponownie przeanalizowany przez Royston w 1982 r.11 Dzień owulacji został oszacowany na podstawie zapisów kobiecych dotyczących ich podstawowej temperatury ciała; metoda ta jest obarczona dużym błędem26. Ponadto kobiety proszono o odnotowanie dni, w których odbyło się współżycie, ale nie dni bez współżycia. Błędy zaniechania mogą prowadzić do błędnego przypisania poczęcia w stosunku do dni odległych od owulacji, co może pomóc wyjaśnić bardzo szeroki płodny okres obliczony na podstawie tych danych.
Nasze dane sugerują, że płodny okres trwa około sześciu dni, a kończy się w dniu owulacji. Szybki spadek prawdopodobieństwa poczęcia po owulacji sugeruje krótki czas przeżycia dla komórek jajowych, lub może zmiana śluzu szyjkowego po owulacji, która blokuje wchodzenie nowych plemników
[przypisy: nasze połoniny, portius krosno godziny otwarcia, ginekolog na nfz poznań ]

Tags: , ,

No Responses to “ewa med radom ad 5”

  1. Cabbie says:

    Ludzie są chronicznie zmęczeni

  2. Bugger says:

    [..] Cytowany fragment: Odżywki do włosów[...]

  3. Day Hawk says:

    z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog na nfz poznań nasze połoniny portius krosno godziny otwarcia